A Suzuki Manji egy forradalmian új, "kompozit" testtel készül, amellyel hangtónusa abszolút megegyezik a tradicionális fa testtel készült szájharmonikák hangtónusával, de nem lép reakcióba a nedvességgel. Óriási hangereje egyedülálló. Rendkívül precíz, könnyen kezelhető, professzionális, 10 hanglyukú, egysoros, diatonikus, dúr-hangolású szájharmonika.
Rendelhető hangnemek:
C, G, A, D, E, F, Bb, B, F#, Eb, Ab, Db, HiG
LOW:
LowC, LowD, LowEb, Low E, Low F
MÉLY HANGOLÁSÚ MANJI:
A Suzuki Manji Low, azaz mély hangolású modellek egy oktávval mélyebbre hangolt szájharmonikák, amelyek egyedi, mély hangtónusa ideális választás lehet zenei kíséretre és szólójátékra egyaránt. Felépítése megegyezik a standard hangolású Suzuki Manji-val: 10 hanglyukú, professzionális, diatonikus szájharmonika, teste speciális, modern fejlesztésű, aszimmetrikus, kompozit ötvözet, a klasszikus és telt hangzást érdekében.
Diatonikus szájharmonikák
A szájharmonikák típusai közül a legrégebbi és legnépszerűbb az egysoros, 10 hanglyukú diatonikus szájharmonika. Az ilyen típusú szájharmonikával szívva és fújva is tudunk hangokat képezni, de - technikai alapismeretek elsajátítása nélkül - nem tudunk teljes, vagyis fél hangokat is tartalmazó, kromatikus skálát játszani, éppen ezért hívják diatonikus (egész hangokból álló) szájharmonikának. Egy szájharmonika általában egy adott hangolást jelent, így minden hangolást külön kell beszerezni. Létezik mind a 12 dúr (Ab, A, Bb, B, C, Db, D, Eb, E, F, F#, G) és 12 moll, de sok esetben még egyéb, speciális hangolásban is gyártanak diatonikus szájharmonikákat. (Pl.: Low F, High G). Elsősorban a blues-, a folk-, a country-, a rock- zenei műfajokban népszerű, de sok egyéb zenei stílusban (jazz, pop, világzene) is használják.